Registrace do knihovny

Proč si zřídit čtenářský průkaz

Pokud budete chtít využívat výpůjčních služeb naší knihovny, je třeba se registrovat. Přijďte za námi do knihovny a nechte si vystavit čtenářský průkaz. Průkaz je nepřenosný a vystavíme vám ho na počkání.

Před příchodem do knihovny si můžete přečíst náš knihovní řád a ceník. Oba dokumenty jsou též přístupné v knihovně.

Navštěvovat knihovnu, účastnit se kulturních a vzdělávacích akcí, které pořádáme, využívat doplňkové služby, jako je přístup na PC, wifi, tisk, kopírování, skenování můžete bez registrace.

Pro registraci si připravte

Platný občanský průkaz, jste-li starší 15 let, nebo pas, pokud jste cizinec.

j

Podepsanou přihlášku jedním z rodičů, jsi-li dítě do 15 let (případně přijď s rodičem).

h

Slevu na registraci můžete získat předložením průkazu ZTP, ZTP/P či potvrzení od lékaře v případě slabozrakých.

Příslušnou částku na úhradu nákladů spojených s registrací v hotovosti.

}

Čtenářský průkaz obdržíte na počkání. Při registraci aktivujeme také vaše čtenářské konto. Čtenářský průkaz je aktivní jeden rok, poté je nutné zaplacením registračního poplatku registraci obnovit.

Další nezbytné údaje

Pro online komunikaci s vámi, jako je např. podání informace o připravené rezervované knize, nebo zasílání informačních e-mailů o končící výpůjční lhůtě,
či odesílání případných upomínacích dopisů, budeme potřebovat váš e-mail nebo číslo mobilního telefonu. Pokud nám tyto informace neposkytnete, budeme s vámi komunikovat prostřednictvím České pošty.

Knihovna je správcem osobních údajů svých registrovaných uživatelů, zákonných zástupců registrovaných uživatelů do 15 let a uživatelů dalších služeb knihovny. Osobní údaje, které knihovna zpracovává, jsou z právního hlediska nezbytné pro plnění smlouvy o poskytování služeb, kterou je přihláška do knihovny. Osobní údaje knihovna zpracovává v souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů (EU)2016/679. Žádné osobní údaje neposkytujeme třetím osobám.

Více o ochraně osobních údajů zde.