Online katalog

ONLINE KATALOG

Online katalog vám umožní procházet náš knihovní fond z pohodlí domova. Jedná se o seznam všech dokumentů, které máme v knihovně. V katalogu vidíte dostupnost knih, můžete je vyhledávat podle názvu, autora či tématu. Vstoupit do katalogu může každý zájemce i bez registrace.

V katalogu se můžete inspirovat a procházet knižní novinky – odkaz na ně naleznete v online katalogu v horní liště menu.

Čtenářské konto

Pokud si chcete rezervovat titul nebo spravovat své konto, musíte se do svého čtenářského konta přihlásit. Konto vám zřídíme současně s registrací do knihovny. Do svého čtenářského konta se přihlásíte na webových stránkách online katalogu.

k

OBJEDNÁVEJTE KNIHY

REZERVUJTE VYPŮJČENÉ TITULY

}

PRODLUŽUJTE VÝPUJČKY

Přihlášení a nastavení čtenářského konta

Pro přihlášení do čtenářského konta v online katalogu knihovny stačí vyplnit přihlašovací jméno (číslo Vašeho čtenářského průkazu) a heslo/pin, kterým je Vaše datum narození ve tvaru RRMMDD (př. datum narození: 10. 4. 1976 = heslo: 760410).

Jakmile se přihlásíte do on-line katalogu, uvidíte v pravém horním rohu své jméno a šipku, klikem na šipku, rozbalíte menu s informacemi a nastavením čtenářského konta:

 1. Platnost registrace (do kdy máte zaplacený čtenářský poplatek)

 2. Nastavení (lze nastavit jazyk, velikost písma, vzhled, souhrn informací při odchodu z knihovny…)

 3. Změna hesla do Vašeho čtenářského konta

 4. Osobní údaje (změna jména, adresy a dalších kontaktů)

 1. Moje výpůjčky (seznam aktuálně vypůjčených knih, seznam knih již vrácených)

 2. Moje objednávky (přehled rezervovaných knih nebo knih odložených z poličky)

 3. Moje poplatky (přehled všech uhrazených i dlužných poplatků)

 4. Získání osobních údajů (možnost vyžádání souboru se všemi informacemi, které o vás systém eviduje – do 48 hodin obdržíte email s odkazem ke stažení souboru)

Prodloužení výpůjček

V záložce “Moje výpůjčky” si můžete prodloužit výpůjční dobu. Lze prodloužit vypůjčenou knihu jednotlivě nebo lze prodloužit všechny vypůjčené knihy najednou tlačítkem prodloužit vše.

Pozor, prodloužit nebude možné v případě že:

– je kniha rezervována jiným čtenářem

– máte výpůjčky déle, než 100 dní

– dlužíte jakýkoli poplatek

Rezervace

Rezervaci si můžete vytvořit na knihu, která v danou chvíli není k dispozici. Díky rezervaci si čtenář, který má knihu vypůjčenou, nebude moci prodloužit výpůjční dobu. Až bude rezervovaná kniha k dispozici, obdržíte oznámení, že je kniha připravena k vyzvednutí (pokud jste uvedli kontaktní e-mail/tel. číslo). Rezervovaná kniha je připravena k vyzvednutí po dobu 14 dní.

 1. V katalogu vyberte titul, který požadujete rezervovat
 2. Vpravo pod názvem knihy kliknete na tlačítko “Získat
 3. Poté potvrďte tlačítkem “Rezervovat

Stav rezervace můžete sledovat v záložce “Moje objednávky” (datum, do kdy je připravena; odhadovaná dostupnost, možnost zrušení rezervace).

Odložení z poličky

Odložit z poličky můžete knihu, která je v danou chvíli dostupná v knihovně. Knihovnice vám knihu připraví a obdržíte oznámení, že je kniha připravena k vyzvednutí (pokud jste uvedli kontaktní e-mail/tel. číslo). Odložená kniha je připravena k vyzvednutí po dobu 14 dní.

 1. V katalogu vyberte titul, který požadujete připravit
 2. Vpravo pod názvem knihy kliknete na tlačítko “Získat
 3. Poté potvrďte tlačítkem “Odložit z poličky

Stav objednávky k odložení můžete sledovat v záložce “Moje objednávky” (datum, do kdy je připravena; možnost zrušení rezervace).

Knižní novinky

Pravidelně rozšiřujeme knižní fond, pořizujeme každý měsíc novinky z beletrie pro dospělé a pro děti a mládež. Částečně aktualizujeme fond naučné literatury a udržujeme regionální literaturu z našeho kraje.

Přehled novinek sledujte přímo v našem katalogu https://sck.tritius.cz/library/davle/news

Tipy od čtenářů na nové knihy

Máte tip na knihu, kterou byste rádi viděli v regálu naší knihovny? Naši čtenáři jsou nám inspirací a rádi žádaný titul pořídíme. Napište nám e-mail nebo se stavte osobně v knihovně.

Výměnný fond

Využíváme služeb Středočeské vědecké knihovny v Kladně, která nám přibližně na půl roku půjčuje knihy z výměnného fondu. Za rok máme možnost půjčit si několik souborů, které pravidelně obměňujeme. Knihy máme zařazeny ve zvláštní polici s označením Výměnný fond.

Jedná se o literaturu pro dospělé, mládež, děti i odbornou.