Akce pro malé čtenáře

Naše akce pro malé čtenáře

Naším přáním je podpořit hezký vztah dětí ke knize a čtení, který se vytváří již od jejich prvních krůčků. Budeme si nejenom číst a vzdělávat, ale i tvořit, hrát a rozvíjet si představivost.

"miniČtenář" pravidelná setkání malých budoucích čtenářů

Setkání jsou určena pro rodiče a děti, které ještě neumí číst nebo se čtením začínají, ve věku 0 – 4 let. Naším cílem je podpořit v nich zájem o knihy a čtení. Připomenout, že jednou z nejdůležitějších věcí pro rozvoj dítěte je věnovat jim svůj čas a strávit jej společně nad knihou – prohlížením, čtením, povídáním a zpíváním. Setkání probíhají jednou za měsíc ve čtvrtek od 10:00 do 11:30 h. Společně s rodiči a dětmi si budeme číst, povídat, tvořit a dávat si tipy na zajímavé knihy pro nejmenší.

Plánované termíny naleznete v pozvánce zde.
Zpravidla se potkáváme každý 2. čtvrtek v měsíci.
Prosíme o rezervaci místa.

Od roku 2021 se naše knihovna zapojila do mezinárodního projektu Bookstart – S knížkou do života.

Tematické lekce pro MŠ a ZŠ Davle

Pro naše školáky a děti z mateřské školky připravujeme  tematické lekce, různé besedy a výstavy. Děti se tak seznámí s knihovnou a knihovním fondem. Témata jsou sezónní, společenská i historická, zaměřená na příběhy z knih, ukázky k vybraným okruhům a prohlížení knížek.
Rádi příležitostně uspořádáme besedu či výstavu pro děti a mládež.

Malý tvořivec

U dětí podporujeme nejenom lásku ke knize, ale i tvořivost a kreativitu. Tvoříme ze starých knih, rádi využíváme recyklované materiály, většinou se potkáváme v odpoledních hodinách v úterý nebo ve čtvrtek.
Tato setkání budou určena jak pro školáky tak i maminky s malými dětmi. Pozvánky najdete v aktualitách a v kalendáři.

Naučné a zábavné stezky pro děti

Ve spolupráci s městysem připravujeme od jara 2021 zábavné venkovní stezky, které spojují pohyb na čerstvém vzduchu a vzdělání zábavnou formou. Stezka je vždy zaměřena na vybrané téma, např. velikonoční zvyky, svatojakubská noc, vesmír a planety.
Úkoly mají většinou dvě úrovně obtížnosti, hru si tak užijí děti jak předškolního věku, tak i školáci, ale často je to fajn zpestření procházky i pro dospělé.
Nově vyvěšené stezky sledujte v aktualitách.

Aktuality – akce pro malé čtenáře

Jarní deskohraní

Jarní deskohraní

Zveme všechny děti a nadšence deskových her na odpoledne plné her pod vedením Gabriely Walter Raiser....

Více ...