Naše akce pro seniory a zvídavé

Akce pro seniory a zvídavé čtenáře všech věkových kategorií

Akce pro seniory a další zájemce pořádáme přímo v prostorách knihovny. Upozorňujeme i na zajímavé aktivity, které se dějí v Davli v jiných prostorách. Nabídku budeme stále rozšiřovat. 

Hrátky s pamětí

Náplní Hrátek s pamětí není jen učení nových paměťových technik, ale i většího spektra dovedností, které s pamětí úzce souvisí. Zařazena jsou cvičení na koncentraci, postřeh, propojování hemisfér, trénování dlouhodobé i krátkodobé paměti, osvěžení a rozšíření slovní zásoby, zapojení smyslové paměti, prostorové vnímání a motoriku.
Ve stabilní a příjemné skupině trénujeme mozkové závity zábavně, hravě a se zaměřením na putování po Česku. Budeme se učit nové informace, dveře jsou otevřeny i všem novým zájemcům z řad veřejnosti, kteří mají zájem se dozvídat zajímavosti a zkoušet si je zapamatovat pomocí paměťových technik. Kromě toho se odreagujeme, zasmějeme, odpočineme si a tím uděláme pro naši paměť, psychiku i celkové zdraví nejvíc.  Jednotlivé lekce na sebe navazují, ale v případě zájmu se lze přidat i v průběhu roku.

Trénování paměti probíhá pod vedením certifikované lektorky paměti II. stupně Hany Navrátilové, pravidelně ve středu 1x za 14 dní v době od 9.30 – 11.45 h v prostorách Daveláčku. Pro bližší informace a rezervaci místa kontaktujte knihovnu nebo přímo lektorku na tel. 603 140 737, email: hany.navratilova73@gmail.com.
Více o této aktivitě zde.

Virtuální univerzita třetího věku (VU3V)

Ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze jsme zahájili v říjnu 2022 činnost Virtuální Univerzity třetího věku v naší knihovně. VU3V je založena na využití komunikačních technologií, internetu a promítání video přednášek v knihovně.
Každý semestr obsahuje 6 přednášek. Přednášky jsou promítány 1x za 14 dní. Zimní semestr (ZS) běží od od října do prosince. Letní semestr (LS) od února do dubna.

LETNÍ SEMESTR 2023
Zahájení a první přednáška proběhne: ve čtvrtek 2. února 2023 od 9:30 do 11:30 hodin.
Téma letního semestru: České dějiny a jejich souvislosti
Výukový garant: prof. PhDr. Zdeněk Beneš, CSc.

Termíny přednášek: 1 x za 14 dní, ve čtvrtek  9:30 – 11:30 h, v knihovně:

  • 2. února 2023 v 9.30 h
  • 21. února 2023 v 9.30 h (mimořádně úterý, posun o týden – jarní prázdniny)
  • 2. března 2023 v 9.30 h
  • 16. března 2023 v 9.30 h
  • 30. března 2023 v 9.30 h
  • 13. dubna 2023 v 9.30 h

Více informací zobrazíte zde.

Do letního semestru 2023 se můžete předběžně přihlásit emailem knihovna@obecdavle.cz nebo přímo v knihovně. Závazné přihlášení a úhrada registračního poplatku proběhne až po zhlédnutí první přednášky a zvážení, zda bude forma výuky účastníkovi vyhovovat.

Realizované kurzy:
ZS 2022: Rituály evropských královských rodů, Mgr. Kamil Rodan, Ph.D.
Přehled všech nabízených kurzů pro další semestry a více informací naleznete na webu e-senior.

Tvořivec na věky

Baví vás tvoření, máte rádi různé výtvarné techniky všeho druhu? Přijďte strávit dopoledne v knihovně a vyrobte si předmět pro radost. 
Tvoříme ze starých knih, rádi využíváme recyklované materiály.  Většinou se potkáváme v dopoledních hodinách ve čtvrtek.  
Pozvánky najdete v aktualitách a v kalendáři. 

Besedy a výstavy

Příležitostně upořádáme akce všeho druhu, sledujte naše aktuality. 

Aktuality – akce pro zvídané a seniory