Naše akce pro seniory a zvídavé

Akce pro seniory a zvídavé čtenáře všech věkových kategorií

Akce pro seniory a další zájemce pořádáme přímo v prostorách knihovny. Upozorňujeme i na zajímavé aktivity, které se dějí v Davli v jiných prostorách. Nabídku budeme stále rozšiřovat. 

Hrátky s pamětí

Náplní Hrátek s pamětí není jen učení nových paměťových technik, ale i většího spektra dovedností, které s pamětí úzce souvisí. Zařazena jsou cvičení na koncentraci, postřeh, propojování hemisfér, trénování dlouhodobé i krátkodobé paměti, osvěžení a rozšíření slovní zásoby, zapojení smyslové paměti, prostorové vnímání a motoriku.
Ve stabilní a příjemné skupině trénujeme mozkové závity zábavně, hravě a se zaměřením na putování po Česku. Budeme se učit nové informace, dveře jsou otevřeny i všem novým zájemcům z řad veřejnosti, kteří mají zájem se dozvídat zajímavosti a zkoušet si je zapamatovat pomocí paměťových technik. Kromě toho se odreagujeme, zasmějeme, odpočineme si a tím uděláme pro naši paměť, psychiku i celkové zdraví nejvíc.  Jednotlivé lekce na sebe navazují, ale v případě zájmu se lze přidat i v průběhu roku.

Trénování paměti probíhá pod vedením certifikované lektorky paměti II. stupně Hany Navrátilové, pravidelně ve středu 1x za 14 dní v době od 9.30 – 11.45 h v prostorách Daveláčku. Pro bližší informace a rezervaci místa kontaktujte knihovnu nebo přímo lektorku na tel. 603 140 737, email: hany.navratilova73@gmail.com.
Více o této aktivitě zde. 

Virtuální univerzita třetího věku (VU3V)

Ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze jsme zahájili v říjnu 2022 činnost Virtuální Univerzity třetího věku v naší knihovně. VU3V je založena na využití komunikačních technologií, internetu a promítání video přednášek v knihovně.
Každý semestr obsahuje 6 přednášek. Přednášky jsou promítány 1x za 14 dní obvykle úterý nebo čtvrtek,  9:30 – 11:30 h, v knihovně. 
Na jaře je možnost se účastnit výjezdního semináře, dle nabídky univerzity. Zimní semestr (ZS) běží od od října do prosince. Letní semestr (LS) od února do dubna.

Více informací o daném semestru a přehled termínů přednášek naleznete zde.
Ke studiu se můžete přihlásit emailem knihovna@obecdavle.cz nebo přímo v knihovně. Závazné přihlášení a úhrada registračního poplatku proběhne až po zhlédnutí první přednášky a zvážení, zda bude forma výuky účastníkovi vyhovovat.

Realizované kurzy:
ZS 2022: Rituály evropských královských rodů, Mgr. Kamil Rodan, Ph.D.
LS 2023: České dějiny a jejich souvislosti, prof. PhDr. Zdeněk Beneš, CSc.
ZS 2023: České dějiny a jejich souvislosti II., prof. PhDr. Zdeněk Beneš, CSc.
Přehled všech nabízených kurzů pro další semestry naleznete na webu www.vu3v.cz

  Tvořivec na věky

  Baví vás tvoření, máte rádi různé výtvarné techniky všeho druhu? Přijďte strávit dopoledne v knihovně a vyrobte si předmět pro radost. 
  Tvoříme ze starých knih, rádi využíváme recyklované materiály.  Většinou se potkáváme v dopoledních hodinách ve čtvrtek.  
  Pozvánky najdete v aktualitách a v kalendáři. 

  Besedy a výstavy

  Příležitostně upořádáme akce všeho druhu, sledujte naše aktuality. 

  Aktuality – akce pro zvídané a seniory

  Zvukové lázně

  Zvukové lázně

  Přijďte si odpočinout a zaposlouchat se do tónů prastarých hudebních nástrojů pod vedením muzikoterapeutky...

  Více ...