E-knihy nově k vypůjčení!!
ekniha_náhled
E-knihy nově k vypůjčení!!
27 července, 2023

Milí čtenáři, s radostí oznamuji, že jsme spustili e-výpůjčky, můžete si tak stáhnout e-knihu, tzv. elektronickou knihu, kterou si vypůjčíte z pohodlí domova a stáhnete si ji na svou čtečku, tablet nebo telefon.

V rámci poskytnuté dotace od ministerstva kultury jsme navázali spolupráci s jedním s největších vydavatelů e- knih na českém trhu, společností Palmknihy, spadající pod Albatros media.

V našem online katalogu si nyní již zobrazíte i všechny dostupné e-knihy od Palmknihy. V přehledu jsou označené modrým štítkem „Zdroj: Palmknihy“. Při vyhledávání konkrétního titulu nebo autora se zobrazují jako první v pořadí, poté až knihy, které máme dostupné v knihovně.

Pokud chcete prohlížet nabídku e-knih v online katalogu, použijte filtr ve vyhledávání – pokročilé – klíčová slova – zadejte „e-knihy“ – hledat.
Poté se zobrazí všechny e-knihy a můžete pomocí stránek ve spodní části webu prohlížet nabídku e-knih a v pravém sloupci se setřídí e-knihy dle žánru, např. historie, krimi, beletrie pro děti, apod. Obrázek jak na filtrování zde.

Palmknihy nabízí pestrou nabídku české i zahraniční beletrie, včetně novinek, které vychází v knižní podobě, populárně naučnou literaturu, e-knihy pro děti a mládež.  Nemusíte čekat ve frontě rezervací na knižní novinky a můžete si je přečíst hned.

Je to jednoduché, jak začít s e-výpůjčkami?

1. Registrujte se v naší knihovně a sdělte nám Váš e-mail,  tím získáte přístup do našeho online katalogu https://sck.tritius.cz/library/davle.
  2. Stáhněte si zdarma aplikaci Palmknihy pro telefony, tablety a čtečky se systémem Android nebo iOS.
  3. V aplikaci Palmknihy se registrujte stejným e-mailem, kterým jste registrováni v knihovně. Doporučujeme provést registraci a pro první e-výpůjčku vyčkat do druhého dne, chvíli trvá než se proces registrace nastaví ve všech systémech.

Jak si e-knihy vypůjčit?

1. Přihlaste se do online katalogu knihovny (pomocí čísla čtenáře a hesla = datum narození čtenáře ve formátu RRMMDD)
  2. Vyhledejte požadovaný titul, označený jako e-kniha a klikněte na tlačítko „Půjčit e-knihu“ u vámi vybraného titulu, potvrďte, že souhlasíte s podmínkami e-výpůjček a klikněte na tlačítko „Vyžádat si e-knihu“.
  3. Po vypůjčení naleznete e-knihu ve svém zařízení v aplikaci Palmknihy v sekci „Moje e-knihy“, při načtení nové výpůjčky klikněte na „Aktualizovat knihovnu“.

Za 31 dní se e-výpůjčka sama vrátí.

Za měsíc si můžete vypůjčit 3 e-knihy na registrovaného čtenáře.

Více o aplikaci naleznete na www.palmknihy.cz/aplikace.

Rádi Vám poradíme v knihovně nebo se ozvěte přímo na zákaznickou linku knihovna@palmknihy.cz.

Pro zajímavost vyšel nedávno článek, jak mít celou knihovnu v kapse a jak vybrat elektronickou čtečku? Zdroj: www.novinky.cz